Na této stránce najdete:

KontaktyKde se můžeme setkatCo nabízímO jaké zákazníky se ucházím

Poptávka - zaměření střechySondy do plochých střechSmlouva o díloZpracování rozpočtu a platební podmínky

 

KONTAKTY : PRAKTA PRAHA

 

Poštovní adresa:

Ivo Puhlovský - PRAKTA PRAHA
Návršní 2
Praha 4
140 00

Telefon a e-mail:

tel.: 703 636 770

web: http://www.prakta.cz
 

Pokud mi chcete poslat e-mail, použijte prosím obě uvedené adresy. Může se stát, že jedna z poštovních schránek je třeba zaplněná a zpráva do ní nedorazí.
Do e-mailu prosím VŽDY napište i Váš telefon. Nespoléhejte se, že mám Vaše číslo uložené z minula. Nemám! Hovořím denně s několika zákazníky, staré e-maily mažu, SMSky neukládám a diáře ztrácím. A proto - do KAŽDÉHO e-mailu Váš telefon! Děkuji.

Chcete-li pokrývat nebo opravovat střechu, kontaktujte nás prosím !
Vaši střechu si změříme nebo si vypůjčíme výkresy. Zhotovíme nabídku s přesným rozpočtem.
Poradíme Vám s volbou správné technologie, doporučíme vhodné materiály.
Případně zhotovíme více variant nabídky.

 

KDE SE MŮŽEME SETKAT?

S pražskými zákazníky zpravidla jednám v místě provádění prací.

V letech 1997 - 2000 jsem provozoval kancelář v ulici Pujmanové v Praze 4, v letech 2000 - 2006 v ulici Dačického v Praze 4.
Ale málokteré jednání se odehráválo v kanceláři, provoz kanceláře se nevyplácel a proto v současné době kancelář neprovozuji.

Schůzky se zákazníky mimo pracoviště se tak zpravidla odehrávají v kavárně hotelu ILF, anebo v pobočce městské knihovny, anebo u mého skladu.
- Hotel ILF v Praze 4, přímo u metra C "Budějovická". Skvělá doprava MHD. Nejisté parkování v ulici Jihlavská, asi 250 - 400 m.
- Městká knihovna v Praze 11, pobočka Opatov, Opatovská 14. Otevírací doba knihovny: viz www.mlp.cz . Vzdálené parkování v ulici Tererova (300 - 500m), obvykle dobrá šance zaparkovat.
- Můj sklad v Praze 4 - Braníku, na úplném konci ulice "Mezi sklady". Zde vždy zaparkujete. Špatná doprava MHD. Nulový komfort jednání, sklad je z vyřazených lodních kontejnerů, elektro ani voda není.

V letech 2011 a 2012 jste nás také mohli vidět na výstavě Střechy Praha ve vlastním stánku. Nyní bývám k zastižení na stánku Cechu KPT ČR. Střechy Praha jsou vždy na přelomu ledna a února (drahé parkování, lepší metrem; vstup asi 150,-).

Střechy PRAKTA PRAHA. Střechy PRAKTA PRAHA. Střechy PRAKTA PRAHA. Střechy PRAKTA PRAHA.
Střechy Praha 2011.Střechy Praha 2012.

 

CO NABÍZÍM, aneb STYL MOJÍ PRÁCE

Střechám se věnuji od roku 1993. To jsem poprvé vstoupil do oboru jako stavební technik a začal se učit rozumět střechám. Postupně u několika stavebních firem jsem měl na starost šikmé i ploché střechy, rozpočty, smlouvy, vedení a kontrolu provádění prací a také mzdy pracovníků.

Na začátku roku 1997 jsem si pořídil živnostenské oprávnění a začal provádět střechy "na živnost". Najímal jsem si k tomu pracovníky a sám se věnoval především rozpočtům, zásobování stavby a kontrole prováděných prací. Zejména to poslední jsem vždy považoval a považuji dodnes za svoji přednost. V několika stavebních firmách jsem pracoval a dosti jiných dobře znám, neznám ale žádnou, kde by určení pracovníci měli vždy čas, zájem, možnosti a schopnosti podrobně kontrolovat průběh díla.

V letech 2004 - 2006 jsem při svojí běžné práci absolvoval rekvalifikaci na středním odborném učilišti řemesel v Kutné Hoře. Úspěšně složil závěrečné zkoušky a po 12 letech praxe na střechách tak získal výuční list pokrývače. Konečně je všechno v pořádku i "papírově".

V poněkud slabším období po tzv. ekonomické krizi 2008 jsem přestal provádění prací jen a pouze plánovat a kontrolovat, ale konečně jsem také to nářadí vzal do vlastních ručiček. Školení na to jsem v uplynulých letech absolvoval bezpočet, ale není nad vlastní praxi. Dnes (psáno 2017) se považuji za dobrého izolatéra; přispívají k tomu i nemalé investice do slušného nářadí. Kruh teorie--praxe se uzavřel.

Izolatérské práce provádím buď sám, anebo ve spolupráci s mými kolegy, anebo svoje kolegy jen řídím a kontroluji. Nepovažuji se za velkého podnikatele, jsem živnostník. Neznamená to však, že bych neuměl, nebo si netroufl na velkorysejší zakázky - prohlédněte si prosím výběr z mých referencí. Nemám ISO, ani hejno rozpočtářek, techniků a zásobovačů. Chcete-li dokladovat certifkáty certifikátů, nebo moji svatou přísahu finančáku, hledejte prosím jiného zhotovitele. Mým ISEM jsou moje reference.
 

O JAKÉ ZÁKAZNÍKY SE UCHÁZÍM

Nejraději pracuji pro přímé vlastníky nemovitostí - fyzické osoby (majitele domů a domků), bytová družstva, společenství vlastníků.
Nechci pracovat pro stavební firmy. Důvody si asi domyslí všichni, kdo se pár let pohybují ve stavebnictví... nemám chuť ani čas zabývat se nesmyslnými dodatky smluv a přílohami příloh mnohastránkových obchodních podmínek. Naštěstí takové "zákazníky" ani nepotřebuji.

 

POPTÁVKA - ZAMĚŘENÍ STŘECHY

Poptáváte střechu a máte k tomu stavební výkresy:

Výborně. Pošlete nám prosím obyčejnou poštou kopii stavebních výkresů nebo nám výkresy pošlete e-mailem ve formátu PDF. Než pošlete e-mail s přílohou, zavolejte mi prosím - protispamový filtr totiž nevyžádané e-maily s velkými přílohami automaticky maže.

Potřebujete rekonstrukci staré střechy:

V takovém případě přijedu k Vám. Střechu si prohlédnu, změřím a promluvíme si o možných variantách nové krytiny, co je možné, nebo co spíše nedoporučuji a proč. Zaměření střech provádíme zpravidla na území Velké Prahy.

Je-li Vaše střecha dále od Prahy, zkuste třeba poslat pár fotografií a připojit k tomu náčrt střechy se základními rozměry - šířka, délka, výška atiky (nadezdívky) a také šířka atiky, způsob odvodnění. Z toho už se dá udělat hrubý odhad ceny. Pokud i potom budete mít o naši práci zájem, domluvíme se na prohlídce na místě.

Vážím si toho, že jste si nás našli na internetu a toho, když nám třeba zavoláte - ale milí zákazníci, buďte prosím trochu soudní. Chcete-li pokrýt třicetimetrový přístavek na chatičce kdesi 20 km za Prahou, hledejte raději nějakého místního zhotovitele, protože já v případě takové malé poptávky mimo Prahu účtuji 1000,- Kč za započatou hodinu prohlídky (počítáno od výjezdu z Prahy 4, je to už včetně dopravy). Na druhou stranu rád dojedu zdarma na zaměření, a to i několikrát, třeba do Mělníka, jde-li o zajímavou poptávku - např. výrobní haly. Novou krytinu střechy jsme zatím nejdále zhotovili v České Třebové. Stavebně-technický průzkum střechy jsme zatím nejdále prováděli ve Zlíně.

 

A CO SONDY, ANEB STAČÍ PLOCHOU STŘECHU POUZE ZMĚŘIT?

Na plochých střechách je vhodné a často i nutné provést sondu pro zjištění, v jakém stavu jsou stávající vrstvy. V případě rekonstrukcí dvouplášťových střech je provedení průzkumné sondy nutností.
Provedení jedné či dvou sond v Praze se zhotovením jednoduché zprávy stojí 3000,- Kč.

Střechy PRAKTA PRAHA. Střechy PRAKTA PRAHA. Střechy PRAKTA PRAHA. Střechy PRAKTA PRAHA.
Sondy do dvouplášťových střech.Sonda do jednopláště.Tahové zkoušky kotev.

 

SMLOUVA O DÍLO

S kým jednat. Technický dozor:

Pokud objednává práce SVJ nebo jiné družstvo, jistě uznáte, že nemohu jednat s mnoha různými lidmi naráz. Potom je dobré stanovit do smlouvy osobu oprávněnou jednat za družstvo. Můžeme stanovit jinou osobu pro věci smluvní a jinou pro věci technické.

Pokud objednává práce manželský pár, musí smlouva o dílo znít na jednoho z manželů. Není možné, aby objednatelem prací byli "manželé XY". Dále ve smlouvě je samozřejmě možné stanovit, že oprávněn k jednání je i druhý manžel, ba i třetí osoba. Ale smlouva zní na jednoho a smlouvu podepisuje jeden, a něj jsou také vystaveny faktury.

Chcete-li si při provádění díla stanovit technický dozor, nebráním se tomu, ba spíše naopak. Uvedeme TDI nebo TDS do smlouvy o dílo, potom má taková osoba právo vyjadřovat se do stavebního deníku k prováděným pracem a hájit zájmy objednatele.

 

ZPRACOVÁNÍ ROZPOČTU A PLATEBNÍ PODMÍNKY

Stavební firmy group, hezky česky develotři, vizionáři hromadné výstavby a překupníci lidské práce:

Nejsem bezplatný rozpočtář do výběrek pro eseróčka z Horní Dolní.
Rozpočty pro stavební firmy & comp., gmbh., ltd. provádím na základě řádné objednávky s podpisem jednatele firmy podle Obchodního rejstříku. Podle výkresů, předložených v papírové formě (ne internetová úložiště), je rozpočet zpracován do pěti pracovních dní za cenu 4 500,- Kč.
Realizace stavebních prací výhradně se zajištěným financováním. Tj. jedenkrát týdně soupis dodaných plnění s Vaším pracovníkem na místě provádění. Ještě ten den e-mailem faktura do 90 % dodaných plnění. Splatnost příští pracovní den - banky umí okamžitý převod, že ano. Nedorazí peníze - práce je zastavena. Nelíbí? Tak nevolejte, děkuji.

Nepřistupuji nikdy na tzv. zádržné (co to je za slovo?!). Neplatím nikomu výpalné za to, že si můj pokrývač nahoře na střeše pod širým nebem nevezme blembák. Neakceptuji koordinátory koordinátorů a nezavazuji se bianco k úhradě škody třetím, čtvrtým a pátým osobám, a to dokonce ani tehdy, když někoho nedejpřírodo ruší vrtačka na střeše. Máte-li touhu mocí mermo lepit ke smlouvě o dílo pětistránkové obchodní podmínky, hledejte laskavě jiného zhotovitele.

Fyzické osoby (soukromníci), bytová družstva, společenství vlastníků:

Nejraději jednáme s přímými vlastníky nemovitostí z výše uvedených skupin. Pro ně je zaměření střechy a vypracování cenové nabídky s rozpočtem zdarma. Provedení sond může být zpoplatněno. Provedení prací probíhá na základě Smlouvy o dílo podle Občanského zákoníku. Nepožadujeme zálohy předem. Domlouváme si dílčí fakturace po provedení dohodnutých celků prací (např. po navezení materiálů na střechu a zahájení prací, po zhotovení 1/2 střechy, atd.). U dílčích faktur akceptujeme platby bankovním převodem s krátkou splatností max. 5 dní, případně platby hotově. Jednotlivé dílčí fakturace spolu dohromady dosahují 90 % ceny díla. Doplatek je až po převzetí díla objednatelem.
Když nezobrazí Opera horní menu: www.prakta.cz/mapa-stranek.html